کد خبر : 915
تاریخ انتشار : سه شنبه 10 مرداد 1396 - 06:53
تعداد بازدید : 119
بررسي مشكلات بخش يانه سر شهرستان بهشهر با حضور استاندار محترم جناب دكتر ربيع فلاح جلودار و مدير كل امور روستايي و شوراها

به گزارش واحد اطلاع رساني دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري مازندران ، ربیع فلاح در سفر یک روزه در جمع مديران و مسئولان گفت : با اقدامات صورت گرفته هزارجریب از رونق و شکوفایی خاصی برخوردار شده و مي تواند به نگینی برای گردشگری مازندران تبديل شود.
وي افزود : در حوزه گازرسانی ، آبرسانی، جاده سازی و رونق معیشت مردم و کارهای اقتصادی اقدامات مناسبی در منطقه انجام شده است . و بايد اين روند تداوم يابد.
نماينده عالي دولت در استان گفت : با توجه به اینکه یکی از سیاست های مهم نظام ، فقرزدایی و محرومیت زدایی است با توجه به منویات رهبری در شرایط کنونی تلاش داریم تا برنامه ها دنبال شود.
استاندار مازندران افزود : از بیش از 170 پروژه در دست اقدام در شهرستان بهشهر 81 پروژه حدود 50 درصد پروژه ها در هزارجریب بهشهر در حال انجام  است که با اتحاد و هماهنگی از تمام ظرفیت ها استفاده می شود تا با اجرای آنها و شکوفا شدن استعدادها و ظرفیت های مختلف ، عقب ماندگی های تاریخی را برطرف کنیم.
فلاح گفت : تبدیل اراضی شیبدار به باغات و گیاهان دارویی، زعفران و فعالیت های جنبی کار مهمی است که با همکاری جهاد کشاورزی در این منطقه در حال اجراست .
وی با اشاره به کارهای انجام شده در منطقه هزارجریب و سازندگی و رشد گردشگری ، افزود : منطقه هزارجریب هم مانند کلاردشت نگین گردشگری مازندران خواهد شد ولي بايد اين منطقه گردشگري با هويت محلي و بومي اجرايي شود .
در اين نشست فرماندار بهشهر هم با اشاره به اینکه دهستان عشرستاق هزارجریب بهشهر به کارگاه سازندگی تبدیل شده است ، گفت : احداث مجتمع آبرسانی در منطقه عشرستاق از نیازهای مهم مردم منطقه بود که یک میلیارد و 800 میلیون تومان برای این بخش اختصاص یافت و مقرر شد کار احداث آن با توان بیشتری انجام شود.
سید خالق سجادی افزود : افزایش تعداد دهیاری ها از سه مورد به 10 دهیاری بیانگر توجه دولت یازدهم به این بخش و توسعه و سازندگی است که تلاش داریم با همت بیشتر مردم در این بخش شاهد رشد و توسعه بیشتر در راه، آبرسانی، ورزش و بهداشت و درمان و دیگر زمینه ها باشیم.
قابل ذكر است استاندار مازندران در بازدید یکروزه خود از مناطق هزارجریب بهشهر در شرق مازندران با تعدادی از خانواده های شهدا دیدار کرد و از بخش های مختلف راه سازی، جاده، آبرسانی، مسکن روستایی بازدید به عمل آورد.

استاندار مازندران را در اين سفر حجت الاسلام و المسلمين جباري امام جمعه بهشهر ، شاعري نماينده مردم بهشهر ، نكا و گلوگاه، سردار بابايي فرمانده سپاه كربلا و جمعي از مديران استاني و شهرستاني همراهي مي كردند

 

دراین بازدید ضمن دیدار با مردم روستاهای اندرات،کلیا،فتکش،غلامی ، کهنه کوم ،چالو ،جیربند و جوربند ،لوجنده وبرما ،ازنزدیک مشکلات روستاهای فوق را بررسی وهماهنگی های لازم جهت رفع مشکلات بعمل آمد.

در اين سفر يك روزه استاندار محترم به بخش يانه سر شهرستان بهشهر از آبرساني روستاي كليا ، ارضت ، بازديد از باغات سياه و گياهان دارويي روستاي الارزبوم و منبع ذخيره اب روستاي اندرات و غلامي بازديد و براي رفع موانع و مشكلات تدابيري انديشيده شده است . 

نظر شما