کد خبر : 886
تاریخ انتشار : چهارشنبه 20 بهمن 1395 - 08:55
تعداد بازدید : 266
چندين پروژه عمراني دهياريها در شهرستان نوشهر با حضور مديركل امور روستايي به بهره برداري رسيد - گزارش تصويري

همزمان با هشتمین روز دهه مبارک فجر سه طرح عمرانی در شهرستان نوشهر با حضور مدير كل امور روستايي و شوراها و ديگر مسئولين شهرستانی افتتاح شد.

مدير كل امور روستايي مهندس عبدي عصر سه شنبه در حاشیه آئین بهره برداری از این طرح ها به خبرنگار ایرنا گفت : این طرح ها، شامل افتتاح ساختمان دهیاری روستاي مارگیرده، کتابخانه شهدای علی آباد عسگرخان و آسفالت راه روستایی است.
عبدي تصریح کرد: ساختمان دهیاری مارگیرده با 180 متر مربع زیربنا و با اعتباری یک میلیارد و 850 میلیون ریال از محل اعتبارات دهیاری در مدت 2 سال احداث شد.
عبدي در ادامه بيان داشتند  : کتابخانه روستای عسکرخان در 250 متر زمین اهدایی دهیار و شورا روستا با 150 متر زیر بنا احداث شد.
مدير كل امور روستايي افزود: از 2 میلیارد ریال هزینه ساخت این کتابخانه نهادی و روستایی، 900 میلیون ریال آن از محل تملک و دارایی، 800 میلیون ریال از سوی بنیاد علمی و آموزشی قلم چی و 250 میلیون ریال نیز از سوی انجمن کتابخانه ها تامین شد.
وی گفت که این کتابخانه دارای سالن مجزا مطالعه آقایان و بانوان، سالن مخزن کتاب،‌ نمازخانه و بخش کودک است.
بخشدار مركزي نوشهر مهندس آزاديان هم با اشاره به استقبال خوب اهالی و روستاهای همجوار و مساعدت خوب دهیاری و شورا در ساخت این کتابخانه ، افزود : در حال حاضر 2 هزار جلد کتاب در زمینه های گوناگون در این کتابخانه وجود دارد که در آینده نزدیک افزایش چشمگیری خواهد یافت.
در حال حاضر فضای سالن مطالعه در شهرستان نوشهر با 2 کتابخانه عمومی در شهرهای نوشهر و کجور و روستای علی آباد عسگرخان و چهار کتابخانه مشارکتی شهرستان شامل شهدای کهنه سرا، زندان و 2 کتابخانه دانشگاه علوم دریایی جمعا به یک هزار و 250 متر مربع رسید.

نظر شما