حجت‌الاسلام "احمدی‌اتویی " دار فانی را وداع گفت/ شرح مختصری از زندگی

در . ارسال به اخبار روز استان مازندران

عالم ربانی، مجاهد خستگی‌ناپذیر، روحانی رزمنده حجت‌الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمدرضا احمدی‌ اتویی پس از مدت‌ها تحمل رنج بیماری دار فانی را وداع گفت.
عالم ربانی، مجاهد خستگی‌ناپذیر، روحانی رزمنده حجت‌الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمدرضا احمدی‌اتویی پس از مدت‌ها تحمل رنج بیماری دار فانی را وداع گفت.

وی که زاده سال 1329 ه . ش روستای اتوی زیراب سوادکوه است، از طلاب مشهد و در صف مبارزان قدیمی انقلاب بود که بارها توسط ساواک دستگیر و در زندان‌های رژیم منحوس پهلوی محبوس شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین احمدی‌اتویی سال‌ها در مکتب حضرت آیت‌الله العظمی کوهستانی(ره) تلمذ کرد و از طلاب برجسته و نورچشمی‌های این عالم بزرگ جهان اسلام به‌شمار می‌رفت.

این طلبه تیزهوش مازندرانی در کنار درس طلبگی، در همان دوران طاغوت، توانست مدرک لیسانس خود را از دانشگاه فردوسی مشهد اخذ کند.

وی همچنین از بنیان‌گذارن مبارزات انقلابی و منشأ تحولات سیاسی منطقه سوادکوه بوده و در تصرف پاسگاه‌های این منطقه نقش اصلی را به‌عهده داشت.

این روحانی انقلابی نخستین فرمانده بسیج شهرستان سوادکوه و از اولین نفراتی بود که در مهرماه 1359 به جبهه‌ها شتافت و به ندای امام راحل لبیک گفت و بارها به‌عنوان رزمنده و مُبلّغ در جبهه‌های جنوب و غرب کشور به مجاهدت پرداخت.

حجت‌الاسلام و المسلمین احمدی‌اتویی، سال‌ها در مرکز مازندران مشغولِ تبلیغ و امرار معاش بود و همچنین طی دفعات مختلف برای تبلیغ به خارج از کشور نیز اعزام می‌شد.

وی چندین سال مدیر دبیرستان معروف شهرستان ساری «شهید طالقانی» بود و دبیری کنگره ملی غدیر و ریاست کاروان حجاج را نیز در کارنامه دارد.

این عالم رزمنده سرانجام در 20 بهمن‌ماه 1396 در سن 67 سالگی رخت سفر بربست و به یاران عالم و شهیدش پیوست.

13961120000171 Test NewPhotoFree